תביעת כתובה

צרכים עזרה ?
נוטריונית אירנה פיין זמינה לשיחת ייעוץ חינם

לקבלת ייעוץ ראשוני ללא עלות!

חייגו עכשיו וקבלו מענה אדיב ומקצועי, או השאירו לנו פרטים לחזרה!
051-55-33-400
עו”ד ונוטריון אירנה פיין

  חשיבות המסמך

  בשנים האחרונות, יש חשיבות רבה יותר לנושא תביעת כתובה מאשר היה בעבר. זאת, בגלל מקרים לא מעטים של נשים שמחליטות לתבוע את בעליהן לאחר הגשת בקשה לגט, על פי מה שהוסכם בכתובה. לכן לעיתים כשהולכים לחתונה ושומעים שהסכום בכתובה הופך להיות נמוך מעת לעת- זה בגלל התוקף המשפט שיש לה, ועשוי להתממש בסופו של דבר אם האישה בוחרת לעשות כן.

  כתובה כהלכתה

  תביעת הכתובה באה למעשה להגן על האישה מפני מצב של גירושין. מקורה מגיע מחכמי חז”ל, שהחליטו לנסח מסמך בעל תוקף במצב שבו אישה תגורש מבית איש ללא דבר או שחלילה תתאלמן. בעבר היה ניתן לגרש אישה מבית גם ללא הסכם בעל תוקף משפטי, ואז הכתובה צמצמה את כמות המגורשות. בדקו כיצד צריכה להיראות תביעת כתובה מוסמכת לפני שאתם מתחתנים.

  היגיון

  החליטו עם בת הזוג שלכן על סכום כסף שתוכלו לעמוד בו. דוגמא, הוא מקרה מבית הדין בבאר שבע שפסק שעל בעל לשלם מיליון שקלים לאשתו שתבעה ממנו בגירושין את הסכום שנכתב בכתובה. למרות טענות הבעל שהוא “צחק” ולא התכוון ברצינות לשלם את הסכום אליו התחייב, הוא נאלץ לשלם הכול. על כן, רשמו סכום שהוא הגיוני- לא נמוך מדי (כי זה לא מקובל) ולא גבוה מאוד.

  ייעוץ משפטי

  נכון שלפני החתונה, הדבר האחרון שחושבים עליו הוא תהליך של גירושין חלילה, אולם בהתאמה לסטטיסטיקה הרווחת כיום כדאי לקחת בחשבון שסיטואציה כזאת מאוד אפשרית וחשוב להיערך בהתאם. גם בנושא עריכת תביעת כתובה, כדאי להתייעץ עם עורך דין לפני כן, אחד שבקיא בדיני גירושין ושמכיר מקרים של תביעות בנושא ויוכל לסייע בתחום מבחינה משפטית.

  פגוש את ההורים

  כדי להבין מה אומרת תביעת כתובה, פתחו את הכתובה של ההורים שלכם או של חברים שזה עתה התחתנו ובדקו מהו הסכום שרשום שם. התעניינו במקרים משפטיים בהם הייתה תביעה לדרישת הסכום שבכתובה כדי לקבוע עם בת הזוג איזה סכום יכול להיות הגיוני ולא מביך. חשוב מאוד לעשות את ההחלטה ביחד עם בת הזוג, שכן לא תרצו שיהיו הפתעות במעמד החופה בחתונה שלכם בנוכחות ההורים.

  עותק נוסף

  תביעת הכתובה צריכה להישמר אצל אם הכלה. אולם במקרה שבו האם עלולה לאבד את הכתובה או לשכוח היכן שמה אותה, תמיד כדאי שיהיה עותק נוסף (כמו לכל מסמך בעל תוקף משפטי) אצל עורך הדין שלכם שכאמור יכול גם לסייע לכם בנושא זה

  Call Now Buttonצלצלו עכשיו