צו ירושה

צרכים עזרה ?
נוטריונית אירנה פיין זמינה לשיחת ייעוץ חינם

לקבלת ייעוץ ראשוני ללא עלות!

חייגו עכשיו וקבלו מענה אדיב ומקצועי, או השאירו לנו פרטים לחזרה!
051-55-33-400
עו”ד ונוטריון אירנה פיין

  במצב דברים בו, המוריש השאיר אחריו צוואה הרי שיש להגיש ללשכת הרשם לענייני ירושה בקשת צו קיום צוואה.

  אולם, במצב דברים בו, המוריש לא השאיר אחריו צוואה, הרי שיש להגיש ללשכת הרשם לענייני ירושה בקשת צו ירושה.

  את אותה הבקשה לשם השגת צו ירושה, יש להגיש ללשכת הרשם לענייני ירושה, המצוי בתחום מקום מושבו של המוריש.

  כמו כן, בקשת צו ירושה תוגש ללשכת הרשם לענייני ירושה בארבעה עותקים, בעוד אחד העותקים ילווה במסמכים מקוריים. כן, על בקשת צו ירושה להיות מאומתת בתצהיר על ידי עו”ד (רצוי עו”ד הבקיא בתחום של דיני ירושה, אשר יוכל להנחות אתכם בדבר הכנת בקשת צו ירושה ו/או להכין אותה בעבורכם).

  לבקשת צו ירושה, חשוב לצרף תעודת פטירה של המוריש, אישורים בדבר הודעות אשר נשלחו ליורשים בדבר הגשת אותה בקשת צו ירושה, קבלות בדבר תשלומי האגרות וכן יפוי כח במידה והחלטתם כי ברצונכם שעו”ד מטעמכם, יגיש את הבקשה במקומכם.

  חשוב אף לציין, באותו הקשר, כי בקשת צו ירושה אשר הוגשה ללא המסמכים הנדרשים, לא תטופל על ידי הרשם לענייני ירושה ועל כן, חשוב להקפיד על צירוף אותם מסמכים, כאמור.

  יתרה מזו, בגין הגשת בקשת צו ירושה, יש צורך בתשלום אגרות. האחד נחשב לאגרת פתיחת תיק והשני נחשב לאגרת פרסום בעיתון. ניתן לשלם אגרות אלו גם באמצעות שוברים הניתנים על ידי הרשם לענייני ירושה (התשלום יתבצע בבנק הדואר) וגם באמצעות האתר האינטרנט.

  כאמור כל בקשת צו ירושה, תתפרסם בעיתון יומי ומי שבאמתחתו עילות טובות לשם הגשת בקשת התנגדות לצו ירושה יוכל לעשות זאת בתוך 14 ימים מיום שאותה בקשת צו ירושה פורסמה בעיתון.

  כל בקשת צו ירושה מועברת ישירות גם לתגובתו של ב”כ היועץ המשפטי לממשלה, ולאחר שניתנת תגובתו וחלף המועד להגשת התנגדויות יינתן אותו צו ירושה או לחילופין במידה וקיימות התנגדויות לרבות התנגדותו של ב”כ היועץ המשפטי לממשלה, או אז תועבר אותה בקשת צו ירושה להחלטתו של בית משפט לענייני משפחה.

  ברמה העקרונית, מתן צו ירושה יינתן לאחר כ-50 ימים ממועד הגשת בקשת צו ירושה (אם כי לכל מחוז יש את הזמן שלו שנא, למעשה, בין 30 ימים ל-50 ימים).

  תיקון או ביטול של צו ירושה, הנו דבר אפשרי. זאת ניתן להשיג באמצעות הגשת בקשה מתאימה לרשם לענייני ירושה או לבית משפט לענייני משפחה אשר נתן את אותו צו ירושה.

  לסיכום, צו ירושה הנו מסמך משפטי הניתן על ידי הרשם לענייני ירושה (בד”כ), המצהיר מי הם היורשים של אותו מנוח אשר בגין פטירתו הוגשה אותה בקשת צו ירושה, וכן מצהיר מה חלקם של אותם יורשים בעיזבונו של המנוח. כלומר, צו ירושה, למעשה, זהה במהות שלו, לפסק דין אשר ניתן על ידי בית משפט, אולם על מנת להוציא לפועל את אותו צו ירושה, יש להיוועץ בעו”ד הבקיא בתחום של דיני  ירושה.

  Call Now Buttonצלצלו עכשיו