עריכת צוואה

צרכים עזרה ?
נוטריונית אירנה פיין זמינה לשיחת ייעוץ חינם

לקבלת ייעוץ ראשוני ללא עלות!

חייגו עכשיו וקבלו מענה אדיב ומקצועי, או השאירו לנו פרטים לחזרה!
051-55-33-400
עו”ד ונוטריון אירנה פיין

  למעשה, בהתאם להוראות חוק הירושה, עיזבונו של מוריש יחולק בין יורשיו בכפוף להוראות חוק הירושה, אלא אם כן נערכה צוואה על ידי המוריש.

  עריכת צוואה, הנה אלטרנטיבה חשובה מאוד, עבור אדם אשר מעוניין כי רכושו או עיזבונו יחולקו באופן שונה מזה שקובע חוק הירושה.

  חוק הירושה, למעשה, קובע מדרגות של קדימויות וחלוקות בין יורשים אך הוא אינו קובע איזה נכסים יקבל כל יורש, כך שיוצא אפוא, שיכול ונכס אחד יהיה שייך לכמה יורשים. עצם העובדה, שאין הגדרה בחוק בדבר חלוקת רכוש ברורה בין היורשים, הרי שהמצב עלול להביא לסיטואציה של מריבות בין היורשים. משכך, עובדה זו, לעיתים, היא בהחלט עובדה המצריכה עריכת צוואה.

  ישנם לא מעט מצבים אשר מצריכים עריכת צוואה, כגון :  מצב בו, אחד הנכסים השייכים למוריש, לא ניתן לחלוקה ובמצב דברים זה עריכת צוואה תביא לפתרון של מחלוקות ומריבות בין יורשים בכך שאותו מוריש יוריש כל נכס שברשותו ליורש אחר.

  מצב נוסף, המצריך עריכת צוואה, הנו מצב בו המוריש רוצה תחילה להעביר את חלקו בדירה לבן זוגו (מחשש לכך שהילדים המשותפים ידרשו פירוק שיתוף בדירה היות ועל פי חוק הירושה הם יהפכו ליורשים על פי דין) ורק לאחר לכתו לעולמו של בן הזוג שנותר בחיים להוריש את חלקו בדירה לילדיו (עריכת צוואה כזו קרויה צוואה הדדית).

  מצב שלישי המצריך עריכת צוואה, הנו מצב שבו המוריש הנה בעל הון רב ורכוש רב. שכן, יש לעשות תכנוני מס לגיטימיים, על מנת שהיורשים לא יצטרכו לשלם סכומים רבים בגין מיסים בעבור אותם נכסים שירשו. על כן, עריכת צוואה המאפשרת תכנון מס לגיטימי היא פרקטית מאוד, בעבור מי שנחשב לבעל ממון רב.

  עריכת צוואה אף מתבקשת במצב דברים בו המוריש הנו אדם לא משפחה וללא קרובים ובכל זאת רוצה להוריש את רכושו לאנשים אשר ליוו אותו בחייו.

  מצב נוסף אשר בו עריכת צוואה יכולה להועיל, הנו מצב בו ידועים בציבור החיים יחד, לא מעוניינים כי מי מהם יירש את רכושו של האחר.

  לסיכום, ישנם לא מעט מצבים אשר בגינן ניתן יהיה לומר כי עריכת צוואה היא מתבקשת ואף הכרחית. על כן, מאוד מומלץ, לפנות לעורך דין שהנו בקיא בתחום של דיני ירושה, אשר יוכל לסייע לכם בכל ההליך של עריכת צוואה, אשר בסופו של יום, תשקף את רצונכם. החשיבות של עריכת צוואה על פי חוק, הנה רבה עד הכרחית, היות ובדרך של עריכת צוואה תוכלו למעשה, להיות בטוחים ושקטים כי לאחר לכתכם לעולמכם, כל רכושכם יחולק בין היורשים שלכם, באופן שמשקף את ראות עיניכם ואת רצונכם, כאמור.

  Call Now Buttonצלצלו עכשיו