מהו אישור נוטריון?

צרכים עזרה ?
נוטריונית אירנה פיין זמינה לשיחת ייעוץ חינם

לקבלת ייעוץ ראשוני ללא עלות!

חייגו עכשיו וקבלו מענה אדיב ומקצועי, או השאירו לנו פרטים לחזרה!
051-55-33-400
עו”ד ונוטריון אירנה פיין

  מהו אישור נוטריון?

  בחיינו עשויים לעלות כמה תרחישים בהם יש צורך באיזשהו אישור נוטריון;  כאשר לרוב מדובר באישור מסמכים ותעודות. במקרים אלה תפקידו של הנוטריון הוא לתרגם את המסמכים, או להעיד על מקוריותם של מסמכים אשר תורגמו בידי אדם אחר. רק הנוטריון זכאי להעניק אישור זה, שכן אחרת התרגום ואמינות המסמכים מוטלת בספק והם אינם מתקבלים על ידי רשויות ומוסדות שונים.

  באופן כללי נוטריון הוא בעל הסמכות להעיד על מקוריות של תעודות ומסמכים, לאמת חתימות ולתרגמם בצורה קבילה. את אישור הנוטריון ניתן לזהות על ידי החתימה האדומה בה כתוב “נוטריון” בשלוש שפות, וכמובן שמו הפרטי ופרטיו של הנוטריון.

  האם כל אחד יכול להעניק אישור נוטריוני?

  התשובה היא לא! אישור נוטריוני יכול להיות מוענק אך ורק על ידי נוטריון מקצועי ומוסמך. הנוטריון הוא עורך דין בעל ותק של לפחות עשר שנים, שקיבל הסמכה לשמש כנוטריון מטעם ועדה מיוחדת של משרד המשפטים.

  מתי אנו צריכים אישור נוטריוני?

  אישור נוטריוני הנדרש על ידי גורמים שונים הוא דבר שגרתי. לא אחת  זה קורה כאשר יש בקשה להוציא מסמכי הגירה שונים, למשל אזרחות זרה. אדם המבקש לקבל אזרחות זרה צריך להוכיח את מידת קרבתו לאדם אשר נושא אזרחות זו, או להוכיח זכאותו לקבלת מעמד חוקי, ולהציג מסמכים שונים – תעודת לידה, תעודת נישואין ועוד. תעודות אלה יש צורך, ואת התרגום יכול לאשר אך ורק נוטריון. רק לאחר תרגום ואישור נוטריוני, מסמכים אלה הופכים תקפים בפני רשויות זרות.

  דוגמא נוספת שבה מתבקש אישור נוטריון, היא כאשר מבקשים להוכיח כי אדם מסוים הינו בחיים. לעיתים זה נעשה עבור קבלת תשלומים מגרמניה, ולעיתים עקב דרישת גוף ציבורי הזקוק להוכחה זו. רק נוטריון יכול להעיד ולאשר כי אכן מדובר באדם חי.

  חתימת נוטריון

  רבים המקרים בהם אנו נזקקים לשירותיו של נוטריון, אם לצורך תרגום מסמך, אם לצורך תרגום תעודה, לשם עריכת צוואה בפני רשות או לשם ייצוג משפטי, נוטריונים מעניקים לא מעט שירותים ורובנו נצטרך להסתייע בנוטריון לצורך זה או אחר במהלך חיינו.

  משמעות חתימת נוטריון

  חתימת נוטריון על מסמך משפטי היא המעניקה למסמך תוקף, גושפנקא או אישור לאמיתותו ולמקוריותו וכן מאשרת את זהותו של החותם ואת כך שחתם עליו מרצונו החופשי. חשיבותה של חתימת נוטריון היא רבה כיוון שמסמכים רבים אינם ניתנים להגשה לרשויות וגופים שונים או להצגה בבית משפט כראיה אלא אם אושרו בידי נוטריון.

  בסמכותו של הנוטריון לבצע פעולות רבות הקשורות במסמכים רשמיים ביניהן – לאשר את חתימתו של בעל המסמך – זיהוי אותו אדם שחתם ומגיש את המסמך, להנפיק אישור נאמן למקור – אישור כי העתק מסמך זהה למסמך המקורי, אישור נוטריוני של תרגום – אישור כי מסמך שתורגם הוא תקין וללא כל פגם, וכן סמכויות נוספות הניתנות לו מתוקף החוק.

  נוטריון חייב ברישיון נוטריון ואינו יכול לעסוק בתפקיד בלעדיו. רישיון זה מתקבל לאחר פנייה למשרד המשפטים, הגשת בקשה ואישורה של וועדה מיוחדת, נוטריון, אם כן, הוא אדם שהוסמך על פי חוק.

  חשוב לציין כי בהתאם לזאת גם שכר טרחת נוטריון הוא קבוע ומוגדר בחוק, כלומר ישנם תעריפים קבועים לפעולות המתבצעות בידי נוטריונים ואין באפשרותם לגבות מחיר גבוה או נמוך מזה הקבוע.

  Call Now Buttonצלצלו עכשיו