נוטריון

צרכים עזרה ?
נוטריונית אירנה פיין זמינה לשיחת ייעוץ חינם

לקבלת ייעוץ ראשוני ללא עלות!

חייגו עכשיו וקבלו מענה אדיב ומקצועי, או השאירו לנו פרטים לחזרה!
051-55-33-400
עו”ד ונוטריון אירנה פיין

  מחפשים שירות תרגום נוטריוני? צריכים להוציא דרכון זר?

  פעולות רבות בחיינו מחייבות את שירותיו של הנוטריון, שללא חתימתו ואישורו לא יוכלו להתבצע. אם אתם מעוניינים לדעת יותר על תפקידו של הנוטריון, לדעת מה כלול במסגרת תפקידו ומהו תעריף נוטריון – אתם במקום הנכון.

  אתם מוזמנים לקרוא את המאמר ולהנות משפע של אינפורמציה חשובה באתר. ניתן למצוא כאן מידע על שירותי הנוטריון, פעולות משפטיות שונות ופרטי התקשרות עם משרד עורכי דין מקצועי לייעוץ משפטי.

  תעריף נוטריון קבוע על פי חוק!

  ייתכן ומידע זה יפתיע אתכם, אך תעריפי נוטריון הינם קבועים לפי חוק הנוטריונים (1976) ונוטריונים אינם רשאים לגבות מחירים אחרים. ההחלטה על תעריפים קבועים נעשתה בשל חשיבות עבודתם של הנוטריונים, ובשל העובדה כי מדובר בשירות ציבורי.

  תעריפי נוטריונים חלים על כלל הנוטריונים בארץ, ומתעדכנים מעת לעת על ידי משרד המשפטים. לכן, כאשר אתם מגיעים להיפגש עם נוטריון, בדקו כי התעריפים שהוצגו לכם תואמים את התעריפים הרשמיים שפרסם משרד המשפטים.

  תעריפי נוטריון לפעולות נפוצות:

  תעריפי נוטריון מלאים נמצאים באתר משרד המשפטים, והם מתעדכנים מעת לעת. אפשר למצוא כאן כמה דוגמאות של שירותי נוטריון מעודכנים:

  אימות חתימה של חותם ראשון על מסמך

  אימות חתימה נוספת על אותו מסמך

  אישור העתק צילום של מסמך לעמוד ראשון

  אישור העתק צילום מסמך לכל עמוד נוסף

  אישור תרגום של מסמך –

  עד מאה מילות תרגום ראשונות

  לכל מאה מילים נוספות, עד אלף מילים

  לכל מאה מילים נוספות מעל אלף מילים

  אישור צוואה לחותם ראשון

  אישור צוואה עבור חותם נוסף

  אישור שאדם הינו בחיים

  קבלה ואישור של תצהיר שניתן בשבועה למצהיר הראשון

  קבלה ואישור של תצהיר שניתן בשבועה עבור מצהיר נוסף

  במידה וחיפשתם תעריפי נוטריון לפעולה שאינה כלולה כאן, ניתן כמובן להיעזר באתר של משרד המשפטים לבדיקת רשימת התעריפים המלאה.

  אימות חתימה נוטריוני

  אחד מתפקידיו העיקריים של הנוטריון הוא אימות חתימה, משמעותה של פעולה זו היא שכאשר אדם מנסח מסמך, עורך עסקה או מגיש בקשה החתומה על ידיו, כדי לאמתה ולהפוך אותה תקפה בפני בית המשפט או הרשויות עליה להיות מאושרת בידי נוטריון.

  אימות חתימה נוטריוני – מטרות הנוהל.

  לנוהל זה שתי מטרות, האחת – לאמת ולאשר את זיהויו של האדם החתום על המסמך, כלומר להסיר כל ספק בנוגע לזהותו (זאת על סמך הכרות אישית או זיהוי באמצעות מסמכים אישיים כמו דרכון, תעודת זהות וכדומה), והשנייה – לוודא שהחתום על המסמך עשה זאת מרצונו החופשי, בצלילות מחשבה וללא כל הפעלת לחץ או כוח חיצוניים.

  לאחר שנחתם המסמך על ידי אותו אדם, יבחן הנוטריון כי אין בו כל פגם ורק לאחר מכן יאושר על ידיו. כך יתקבל אימות חתימה של אישור נוטריוני המשמש כהצהרה הן על כשרות משפטית והן על חופשיות הרצון.

  ניתן לראות שחשיבות האימות הינה גבוהה גם בשל היותה דו צדדית, כלומר היא מספקת וודאות הן לחותם עצמו בנוגע לתקינותו של המסמך – שלא נעשה כל שימוש לרעה או שימוש לא חוקי בחתימתו, והן לרשויות.

  אם כן, אימות חתימה נוטריוני הוא נוהל הכרחי במקרים רבים ומעוגן בחוק במדינת ישראל. עורך דין שאינו מחזיק ברישיון נוטריון אינו מוסמך לכך, רק עורך דין בעל וותק של עשר שנים לפחות במקצוע עריכת הדין ובעל רישיון, שבעברו הגיש בקשה, עמד בתנאים ובקריטריונים הנדרשים ומשמש כעת כנוטריון.

   

  נוטריון הוא עורך דין בעל ותק של לפחות עשר שנים, אשר עבר הסמכה מיוחדת לשמש כנוטריון. הנוטריון מוסמך לאשר, לאמת ולערוך מסמכים משפטיים. תחום עיסוקו של עורך דין נוטריון הוסדר במדינת ישראל במסגרת חוק הנוטריונים התשל”ו- 1976.

  הנוטריון מספק בין היתר את השירותים הבאים:

  1. אישור ואימות חתימות על ידי נוטריון.

  2. העדת מסמך סחיר.

  3. אישור חיים – אימות נוטריוני על כך שפלוני חי, במקרים בהם נזקק אישור על קיומו של אדם.

  4. ייפוי כח נוטריוני במגוון תחומים כגון: ייפוי כח כללי, ייפוי כח לשם קבלת משכנתא ועוד.

  5. עריכת צוואה נוטריונית.

  6. אישור נוטריון בכל הנוגע להסכם ממון טרום נישואין בין בני זוג.

  7. תרגום נוטריוני למסמך או אישור על נכונות תרגום מסמך.

  8. אישור אמיתות עריכת מלאי.

  תעריף נוטריונים – שכר טרחת נוטריון

  בניגוד לעורך דין אשר יכול לגבות שכר טרחה לפי ראות עיניו, שכר טרחת נוטריון קבוע בחוק. מחירון נוטריון כולל את השכר הבסיסי הקבוע על פי חוק בתוספת סכום נוסף בהתאם למספר החותמים, מספר העותקים וכדומה. יש לשים לב כי שכר שירותי נוטריון מתעדכן מדי תקופה על פי הקבוע בחוק.

  Call Now Buttonצלצלו עכשיו