מהו צו קיום צוואה?

הסכם ממון – שירותי נוטריון ברחוב אחד העם 1, בניין לב רחובות, קומה ראשונה משרד 122
ניתן ליצור איתנו קשר גם באיימל: [email protected] או במספר 0515533400

מהו צו קיום צוואה?

רבים בוחרים לערוך צוואה בחייהם, על מנת לקבוע אל מי יועבר רכושם לאחר מותם. כאשר אדם הלך לעולמו והותיר אחריו צוואה, יש צורך לקבל צו קיום צוואה, בכדי שניתן יהיה לחלק את העיזבון (הרכוש)בין היורשים. על מנת לקבל את הצו מומלץ לפנות  לנוטריון פיין אשר תטפל בבקשה עבורם.

צרו איתנו קשר עכשיו

  צו קיום צוואה שנותן הרשם לענייני ירושה מקנה לצוואה תוקף משפטי מחייב. על דבר הגשת הבקשה מתפרסמת בעיתון יומי וברשומות, וכוללת אפשרות להגיש התנגדות למתן צו קיום הצוואה.

  • אם הצוואה מתייחסת רק לחלק מנכסיו של הנפטר, יהיה צו קיום הצוואה תקף רק לגבי הנכסים שנכללים בצוואה, ויתרת נכסי העיזבון יחולקו על פי דין, באמצעות צו ירושה.
  • צו קיום צוואה אינו מתיישן שכן דינו הוא כדין פסק דין.

  התנגדויות לצו קיום צוואה:

  התנגדויות לצו קיום הצוואה יכול להגיש כל אדם בתוך 14 ימים ממועד הפרסום של הגשת הבקשה לצו בעיתונות וברשומות. ישנם מקרים בהם יכול הרשם או בית המשפט לקבוע מועד מאוחר יותר.

  התנגדות לצו קיום צוואה יש להגיש בכתב ערוכה בתצהיר לרשם לענייני ירושה במספר עותקים. ההתנגדות צריכה לכלול:

  נושא ההתנגדות נימוקים ההתנגדות, תצהירים מאומתים על ידי עו”ד, תשלום אגרה.

  לפני מתן צו קיום צוואה, יפרסם הרשם לענייני ירושה, את דבר הגשת הבקשה, ברשומות. מטרת הפרסום, היא לאפשר לכל מי שמעוניין בכך, להגיש התנגדות למתן צו קיום צוואה. כלומר, לטעון כי הצוואה אינה תקפה אינה משקפת את רצונו האמיתי של המנוח  ו/או נפלו פגמים בצוואה.

   הרשם לענייני ירושה אינו מוסמך לדון בהתנגדויות לצוואה ועל כן, אם הוגשה התנגדות, היא תועבר אל בית המשפט לענייני משפחה אשר יקיים דיון בעניין.

  הסכם ממון

  עו”ד ונוטריון אירנה פיין

  רחוב: אחד העם 1, רחובות

  בניין לב רחובות

  שעות פעילות בין 9:00 -18:00

  ניתן לקבוע פגישה בטלפון

  051-55-33-400

  דוא”ל: [email protected]

  Related Posts

  Call Now Buttonצלצלו עכשיו