הסכם גירושין ביחסי הסכם ממון

הסכם ממון – שירותי נוטריון ברחוב אחד העם 1, בניין לב רחובות, קומה ראשונה משרד 122
ניתן ליצור איתנו קשר גם באיימל: [email protected] או במספר 0515533400

הסכם גירושין ביחסי הסכם ממון

מהו “הסכם טוב”, מה תפקידם של עורכי הדין ביצירת הסכמי גירושין, והאם הסכמים כאלה יהיו תמיד עדיפים על התנצחות משפטית?

צרו איתנו קשר עכשיו

  דיונים בנושא גירושין הם מורכבים ביותר. פסיקות בענייני רכוש וכסף, למשל, מצריכות שקלול של נסיבות שמשתנות במהלך השנים: בעלות על נכסים לפני ובמהלך הנישואין; רכוש שאינו משותף, רכוש משותף, ורכוש לא משותף שניתן להוכיח לגביו כוונת שיתוף; אירועים שונים מתקופת הנישואין, כמו הבאת ילדים לעולם, הלוואת משכנתא, ועוד תמורות רבות אחרות שעשויות להיות רלבנטיות להחלטות בית המשפט. המחוקק לא יכול להתייחס לכל שלל התרחישים האפשריים, ולפיכך הוא מותיר מרווח לפרשנויות ולדיונים.

  ועם זאת, המורכבות הגדולה והבעייתית עוד יותר נובעת מעומק האמוציות המעורבות, עם קריסתו של קשר זוגי. במקרים רבים מונחות על הכף שאלות הרות גורל, ביניהן כלכליות, הנוגעות, כאמור, לרכוש ולתשלומים השונים, ואחרות – נוגעות לילדים, כשעניינים כמו משמורת והסדרי ראיה עומדים על הפרק.

  ברור בעליל שהגעה להסכם של גירושין, המקובל על שני הצדדים, היא הצעד הטוב ביותר שניתן לעשות. ההימנעות מהסיכונים המשפטיים, מהעלויות הגבוהות של אינספור דיונים, מהשמצות הדדיות ומפגיעה רגשית קשה בילדים, תהיה לעולם עדיפה על כל תוצאה של מלחמת חורמה אשר פורצת לא אחת בין בני זוג הנפרדים ללא הסכם גירושין.

  תפקיד עורך הדין בפרוצדורה כזאת הוא להגיע לנקודות המחלוקת האמיתיות, תוך נטרול של עניינים אמוציונליים וגורמים לא רלבנטיים לסכסוך המשפטי. בשלב הבא, שומה על עורך הדין לנסח את מטרות הצד אותו הוא מייצג. על המטרות לשאוף להשיג את המרב, כמובן, אך בתחום הריאלי. לשם קביעת מטרות מיטביות יש להכיר את הדין על בוריו, לנתח בזהירות את הנסיבות הספציפיות, לדעת מה נקודות החוזק והחולשה של הלקוח בהיבטי הדיון החוקי, מהו סדר העדיפויות של הלקוח, ועל סמך כל אלה לבנות את אסטרטגיית המיקוח.

  לעיתים, בגירושין בהסכמה, קיימת פנייה משותפת של בני הזוג לעורך דין, על מנת שינסח בעבורם את ההסכמות ויאשרן בבית המשפט או בבית הדין. על אף שהדברים מוסדרים ומוסכמים הדדית, חשוב לתת לבעל מקצוע לבדוק שניתן מענה לכלל נקודות המחלוקת הפוטנציאליות, וכן לתת לדברים תוקף חוקי. בכך עשוי להימנע חידוש עתידי של המאבק, ומובטחת הסדרה הוגנת וסבירה של הסכם הגירושין.

  הסכם ממון

  עו”ד ונוטריון אירנה פיין

  רחוב: אחד העם 1, רחובות

  בניין לב רחובות

  שעות פעילות בין 9:00 -18:00

  ניתן לקבוע פגישה בטלפון

  051-55-33-400

  דוא”ל: [email protected]

  Related Posts

  Call Now Buttonצלצלו עכשיו